Júnový editoriál

junovy_editorial

Tento jún sa už na prvý pohľad ukazuje ako bláznivý, rozlietaný a spoločenskými udalosťami nabitý mesiac. Celý zástup mojich blízkych bude oslavovať svoje narodeniny, v práci sa budem snažiť nadrobiť si maximum pred odchodom na svadobnú cestu, a do toho by som sa mala aj snažiť nezanedbávať ani svojho muža, ale ani seba.

Je pre mňa veľmi dôležité, aby som si aj medzi všetkými tými akciami, cestami, oslavami a pracovnými povinnosťami našla čas sama na seba a na veci, ktoré ma bavia, ukľudňujú a napĺňajú. Preto aj tento mesiac plánujem:

Pracovať na svojom písaní

Posledné týždne takmer každé ráno počúvam podcast Don’t keep your day job s Cathy Heller. Je to presne to správne motivačné nakopnutie, keď mám pocit, že sa mi nič nedarí, že ma nič nebaví, že nemám čas na veci, ktoré by som chcela robiť. Cathy mi vždy pripomenie, že ja, len ja jediná som zodpovedná za to, ako žijem svoj život. A že ak chcem svoje sny a ciele niekam posunúť, musím na tom v prvom rade dennodenne makať. Zlepšovať sa, trénovať, skúšať nové veci, zlyhávať, spadnúť a nabiť si nos, znova vstať a skúsiť to inak.

A keďže písmenká a písanie vždy boli mojou najväčšou vášňou, rozhodla som sa po celý jún venovať tomuto blogu každý jeden deň. Písať, publikovať, vymýšľať nové koncepty a uvádzať ich do života. Jednoducho makať na tom, aby bolo písanie opäť raz neoddeliteľnou súčasťou môjho života.

Plánovať našu svadobnú cestu

Dni letia ako bláznivé a naša svadobná cesta do Provensálska sa už nezadržateľne blíži. Všetky najdôležitejšie veci už sú zabookované a vybavené, a hoci itinerár sa nám už pomaly ale isto rodí pred očami, ešte tých detailov na doladenie zostáva veľmi veľa. Čo si zbalíme? Čo určite nechceme zmeškať? Čo si odtiaľ chceme priniesť? Čo chceme ochutnať? Kde všade sa chceme ísť pozrieť?

Momentálne som teda až po uši ponorená v bedekroch, románoch a webstránkach venovaných tomuto nádhernému kútu Francúzska – a úprimne, ani si neviem predstaviť lepší spôsob trávenia voľného času 🙂

Zariadiť a skrášliť náš nový balkón

Tú najväčšiu a najodsúvanejšiu položku z môjho jarného bucket listu sme úspešne odškrtli tento víkend. Boli sme celí zaprášení od starej farby, zalepení od novej a takmer nás to stálo úpal. Ale v sobotu večer už sme zapíjali šampanským výročie nášho vzťahu v novotou dýchajúcom a čistučkom priestore. A teraz prišla moja chvíľa – konečne sa môžem vyblázniť pri vyberaní stojanov na kvety, kvetináčov a toho najmenšieho balkónového nábytku, aký sa mi podarí nájsť. Už veselo zbieram inšpiráciu a vidím to na skorý výlet to Ikey 🙂

Čo zaujímavé plánujete tento mesiac vy?

Obrázok