To najlepšie z mája 2017

Hoci sa tomu len ťažko dá veriť, máj je na konci, a pomaly, ale isto sa rok láme do letných mesiacov. Jedným z mojich najväčších želaní na konci roka 2016 bolo, aby sa čas trošku spomalil a dovolil mi viac si vychutnávať tie malé a krásne maličkosti, ktoré zvyčajne vo víre ostatných povinností prehliadam. Pomerne rýchlo som si však uvedomila, že je to síce pekné, ale rozhodne nie realistické želanie, priam hraničiace s naivitou. Čas nevykazuje žiadne známky spomaľovania, skôr naopak, akoby s každým dňom zrýchľoval, a ja mám čoraz častejšie pocit, že v pondelok ráno žmurknem, a už je opäť nedeľa. Je to šialené. Preto som sa rozhodla, že si to najlepšie z každého mesiaca budem zapisovať a uchovávať si spomienky na to pekné, zaujímavé a zábavné, čo som zažila.  Občas je totiž v tom zhone ťažké uvedomovať si, že sa nám každý deň okrem stresov a nepríjemností dejú aj pekné veci. Bolo by škoda na to zabúdať.

Tento mesiac som:

Oslavovala svoje 31. narodeniny. Prvýkrát s antibiotikami v posteli, ale neskôr pri dobrom jedle a domácom vínku s mojimi najbližšími. Tak ako to mám najradšej.

Piekla klasický cheesecake s vanilkou, na keksíkoch Lotus. Moja najnovšia posadnutosť.

Čítala Stres v práci a v živote od Davida Fontanu. Rozhodne tá najlepšia, najinšpiratívnejšia a najpoučnejšia knižka, aká sa mi tento mesiac dostala do rúk.

Navštívila Smrdáky, kde bola mamina v kúpeľoch, a užívala som si tam kľud, pohodu a prechádzky v parku, ktoré mi zúfalo chýbajú v bežnom každodennom živote.

Jedla Skalickú roládu, v už spomínaných Smrdákoch. Kakaovo-krémové nebíčko v papuľke.

Počúvala  stále dokola song Sign of the times of Harry Stylesa. Je mi jasné, že nie som jeho obvyklé publikum (vrieskajúce tínedžerky), ale táto pesnička má naozaj niečo do seba.

Pracovala na znovuobnovení môjho blogu. Zatiaľ robím pomalé, takmer nesmelé krôčiky k tomu, aby som opäť písala a publikovala denne, ale už teraz ma to neskutočne baví a napĺňa. Len škoda, že deň nemá aspoň 52 hodín, aby som postíhala všetko to, čo chcem 🙂

Sadila rajčiny, chilli papričky a bylinky na našom balkóne. A každý jeden deň sa tešila z tej krásnej, voňavej a chutnej džungle.

Plánovala našu svadobnú cestu, ktorá tu bude čo nevidieť – už o mesiac dvíhame kotvy a na dva týždne sa stratíme v Provensálsku. Už teraz sa neviem dočkať!

Užívala si lenivé víkendové rána s mojím mužom. Kávička, knihy a rodinná pohoda. To je najviac.

Updatovala na bullet journal č. 4. Tento organizačný systém úplne zmenil môj život – viac o tom už čoskoro v samostatnom poste.

Používala Garnier Aqua Bomb hydratačný krém. Ako som sama zistila, ani tie najdrahšie anti-agingové produkty vám nebudú nanič, ak vaša pleť nebude poriadne hydratovaná, zvnútra aj zvonka. Tento krém bol pre mňa klasickým impulzívným nákupom v DM, ale bolo to možno najlepšie minutých 6 eur za posledné týždne.

Bola vďačná za to, že sa každý deň mám ku komu vrátiť domov. Svadba je síce super vec, ale netreba zabúdať,že to najdôležitejšie a najkrajšie aj tak príde až po nej. A ja si to pripomínam a ďakujem za to každý jeden deň.

Aký bol váš máj – čo vám urobilo najväčšiu radosť, čo ste objavili a čo ste si najviac užili?

Obrázok via