Jarný bucket list

jarný bucket list

jarný bucket list

Hoci to tak celkom nedokážem pochopiť, jar sa už naozaj prehupla do svojej druhej polovice. Dni okolo mňa letia ako bláznivé, a ja mám permanentne pocit, že nestíham všetko, čo by som chcela. Možno to sami poznáte – v duchu filozofie „veci, ktoré horia najviac, sa riešia prvé“ sú práca a povinnosti sú na prvom mieste. Ale ako si stále a znova pripomínam, nie všetko urgentné je vždy aj dôležité. Niekedy je tou najdôležitejšou vecou sadnúť si, vyložiť si nohy a popremýšľať o tom, čo by som naozaj chcela robiť vo svojom voľnom čase a ako by som chcela čo najlepšie využiť tie krásne jarné dni, ktoré nás dúfam už naozaj čakajú. Hoci, keď toto píšem, pozerám z okna na dažďové kvapky a verím, že mrznúť v polovici mája už naozaj nebude :).

Napriek pomerne brutálnemu pracovnému týždňu, ktorý som mala za sebou, som si cez víkend naozaj našla chvíľku na to, aby som si napísala svoj jarný bucket list. Sú na ňom samé veci, ktoré chcem, a žiadne, ktoré musím, a tak už len verím, že si v nasledujúcich štyroch týždňoch dokážem dobre zorganizovať čas, aby som si svoje ciele po jednom splnila. Čo by ste chceli do konca jari stihnúť vy?

Prerobiť náš balkón

O tomto hovorím už tak dlho, že je mi to samej trápne. Keď som dokončila prerábku svojho bytu, balkón bol tá jediná vec, ktorú som si nechala na „potom“. Ubehli dva roky, a „potom“ sa nikdy nekonalo. Niežeby bol náš balkónik priamo v katastrofálnom stave, ale trošku starostlivosti, nový náter zábradlia a nová podlaha by mu rozhodne prospeli. Blížiace sa teplé letné dni sú tou najlepšou motiváciou, keďže sa už neviem dočkať toho, ako si budeme večer po práci vychutnávať na balkóne pohár vínka a domácu pohodu.

Založiť si na balkóne bylinkovú záhradu

Tento plán úzko súvisí s tým predošlým – kým sa do pestovania byliniek pustím naplno, chcela by som mať balkón v tip top stave. Bylinky sú pre mňa synonymom jari v kvetináči a keby som mohla, mám nimi balkón zaplnený celý 🙂 Medzitým však ešte musím popracovať na svojich pestovateľských vedomostiach, a naštudovať si, ktorá bylinka potrebuje aké podmienky, ktoré môžem kombinovať v jednom kvetináči a najmä ako sa o ne starať tak, aby vydržali viac ako len zopár týždňov. Pre niekoho, kto v minulosti svojou opaterou dokázal zavraždiť aj kaktus, je to vcelku výzva 🙂

Urobiť si jarný zoznam kníh na prečítanie a založiť si čitateľský denník

Knihy sú jedna z mojich najväčších vášní. Čítam vždy a všade, a nové knihy nakupujem takým tempom, že si už čoskoro budem môcť otvoriť svoju vlastnú knižnicu. Nie vždy som však úplne dôsledná v zaznamenávaní toho, čo som prečítali a aké boli pri čítaní moje myšlienky a pocity. Neviem ešte, aká forma by mi najviac vyhovovala – účet na Goodreads, samostatný zápisník, alebo poznámky zapísané v mojom bullet journal, v každom prípade je to ale projekt, na ktorý sa veľmi teším.

Naplánovať našu svadobnú cestu

Teraz, keď už máme predsvadobné aj svadobné stresy úspešne za sebou a ja si pomaly, ale isto zvykám na nové priezvisko, nastal čas na plánovanie tej najzábavnejšej veci – svadobnej cesty. Destináciu máme vybranú, už treba len doladiť logistiku a niekoľko „drobných“ detailov, ako sú nové doklady 🙂 Neskutočne sa teším na to, že aspoň na chvíľku vypadneme z bežnej dennej rutiny a budeme mať čas oddychovať, objavovať a užívať si, že vôbec nič nemusíme, a takmer všetko môžeme.

Vytvoriť si novú cvičebnú rutinu

Nie som na to pyšná, ale vo všetkom tom pracovno-svadobnom zhone so prestala cvičiť. Úplne. A to neprospieva ani mojej kondícii, ani mojej psychike. Cvičenie a endorfíny s ním spojené mi veľmi chýbajú, a výhovorky typu „nemám čas / nemám energiu / nestíham“ sú trápne, nepravdivé a veľmi, veľmi zbytočné. K novému roku som si nadelila parádny nový stacionárny bicykel, tak je najvyšší čas ho oprášiť a vyskúšať, koľko kilometrov som schopná dať po takej dlhej pauze. To bude zaujímavé 🙂

Užívať si dosýtosti všetky jarné ingrediencie

Po zimnej prestávke sa trhy u nás v meste aj v okolí pomaly, ale isto rozbiehajú, a ja sa už neviem dočkať toho, ako si z nich budem domov nosiť plný kôš ovocia a zeleniny, s ktorými môžem potom dosýta experimentovať pri varení a pečení.

Jar je naozaj to najkrajšie obdobie v roku, tak si ju poďme ešte dosýta užiť!

Obrázok: This is glamorous