Inšpiratívne recepty: Medvedí cesnak

Jedna z vecí, na ktorú sa každú jar až nenormálne teším, je príchod medvedieho cesnaku. Jeho špecifická, jemne štipľavá chuť, spojená s krátkosťou jeho života (zberať sa dá len zopár týždňov) robia z neho výnimočnú pochúťku. Dokonca tak výnimočnú, že sa za ňou oplatí aj brodiť cez potok v členkových gumákoch (uznávam, už som v živote mala aj lepšie nápady :))

Brehy potôčika tečúceho poza dom mojich rodičov sa v apríli pravidelne menia na voňavý zelený cesnakový koberec. V našej rodine sa medvedí cesnak zberal dávno predtým, ako to prišlo do módy, nikdy sme však s jeho prípravou príliš neexperimentovali (teda ak si odmyslím pokus s medveďou tinktúrou, ktorá zasmradila celý byt, ale požívať sa veľmi nedala). Zopár lístkov nasekaných na chlebíku s maslom alebo vo fazuľovej polievke, alebo ako náhrada zeleného šalátu k nedeľnému pečenému mäsu…to nám vždy bohato stačilo ku šťastiu.

Minulý rok som sa pustila do experimentovania s receptami na medvedie pesto (a naučila sa, že pridávať doň ešte zopár strúčikov klasického cesnaku je číre bláznovstvo – ak teda práve nevyhľadávate ten pocit, keď vás ústa štípu ešte dobré tri hodiny po obede). A tento rok by som chela svoje kulinárne pokusy posunúť ešte o kúsok ďalej, a tak som sa obrátila na svoj najobľúbenejší, overený zdroj inšpirácie – Pinterest.

Toto sú recepty, ktoré ma momentálne najviac inšpirujú. Najvyšší čas znovu obuť moje obľúbené gumáky a vyraziť na zber!

Polievka z medvedieho cesnaku a zemiakov. Krémové smotanové polievky sú moja najobľúbenejšia vec na svete. Do tejto by som ešte prihodila aspoň jeden pór a za hrsť špenátových listov, a servírovala ju s dozlata opečenými krutónmi. (via Delicious Magazine)

Podplamenník s nivou a medvedím cesnakom. Kedykoľvek sa nachádzam na výstavisku v Trenčíne, nikdy nevynechám stánok s čerstvými podplamenníkmi (slaninkový je úplne top!), ale ešte nikdy som sa nepokúsila pripraviť si túto pochúťku doma. Bolo by zaujímavé nahradiť nivu bryndzou a k tomu servírovať pohár vychladeného bieleho vínka. (via Tinkine recepty)

Domáce gnocchi s medvedím cesnakom. Tento recept je v nemčine a tak  z neho rozumiem dokopy asi štyri slová, ale tie zelené zemiakové vankúšiky vyzerajú tak fantasticky, že sa minimálne pokúsim prehnať celý postup Google translatorom, a uvidím, či z toho vylezie niečo použiteľné :)) (via Fraulein Glucklich)

Hummus s medvedím cesnakom. Túto cícerovú pochúťku s trošku nevábnym názvom som si dočista zamilovala ešte v časoch, keď mi ju občas priniesol môj brat zo svojich pracovných ciest do Izraela. Moja domáca verzia tiež nie je na zahodenie, a veľmi sa mi pozdáva nápad pridať do nej pre obzvláštnenie zopár najemno nasekaných lístkov medvedieho cesnaku. (via Gourmandelle)

Ako si najradšej vychutnávate túto jarnú pochúťku vy? Máte svoj obľúbený recept, o ktorý by ste sa mohli podeliť?

Fotky: jeden // dva // tri // štyri