Svadobná inšpirácia

svadba_inspiracia

Odkedy som si pod stromčekom našla zásnubný prsteň, svadobné prípravy sú u nás na takmer dennom poriadku a plánovanie je v plnom prúde.

Už sa môžem priznať, že svoju tajnú svadobnú nástenku na Pintereste som mala už dávno predtým, ako môj muž začal vyberať snubný prsteň 🙂 a preto som v deň D už mala svoju jasnú predstavu o tom, aká by mala byť farebná paleta, ako by mali vyzerať moje šaty snov, ako by som chcela mať upravené vlasy… Svojím štýlom a vkusom som si istá, preto pre mňa ladenie jednotlivých detailov nepredstavovalo žiadny problém – dôležité bolo nájsť tých správnych ľudí, ktorí by moje predstavy uviedli do života!

Jedno viem určite – svoju svadbu si predstavujem v elegantnom, jednoduchom a neprekombinovanom štýle. Nechcem obrovské šľahačkové šaty, ani päťposchodovú tortu. Hostí bude máličko – len naša rodina a niekoľko kamarátov, s ktorými si chceme užiť pohodový, nekomplikovaný deň s výborným jedlom, naším obľúbeným vínkom, skvelou hudbou a s dobrou náladou. Nič viac, nič menej. Žiadne divadelné scénky, žiadne ľudové zvyky, žiadne unášanie nevesty, žiadna silená zábava. Mám veľké šťastie, že som stretla muža, ktorý má na celú vec úplne rovnaký pohľad, a tak sa už veľmi teším ako si ten náš deň spoločne užijeme.

Organizovanie svadby môže byť pre niekoho poriadnym stresom, ja som sa však rozhodla, že z toho nebudem robiť žiadnu veľkú drámu. Keďže sme sa rozhodli mať len veľmi krátke zásnuby, vedela som, že nemá zmysel príliš sa v plánovaní odtrhnúť z reťaze. Máme dosť času zariadiť všetko podstatné, ale zároveň verím, že sa vyhneme hystérii okolo ladenia mašličiek na aute s kvetinkami na svadobnom stole 😉 Samozrejme chcem, aby bol môj veľký deň nádherný a aby všetko klaplo na jednotku, ale odmietam kvôli tomu stratiť spánok a zmeniť sa na šialenú bridezillu, ktorá terorizuje všetkých okolo. Uvidíme, čo budem hovoriť za dva mesiace 😀

Nasledujúce obrázky najlepšie vystihujú inšpiráciu, ktorú som za posledné týždne nazbierala, a podľa ktorej plánujem svoj svadobný deň. Až teraz, keď ich vidím takto pekne pokope, mi začína dochádzať, na čo som sa to vlastne nechala nahovoriť 🙂

svadba_inspiracia_02_1

Na farebnej palete sme sa našťastie obaja zhodli takmer okamžite – levanduľová, biela a jemná púdrová spolu vytvárajú veľmi jemnú, nežnú a oku lahodiacu harmóniu a v priestoroch, ktoré sme si vybrali na obrad a hostinu budú vyzerať úplne fantasticky. Moja najobľúbenejšia ružová bude síce absentovať, ale v tomto prípade mi to vôbec nevadí.

svadba_inspiracia_05_1

Výzdobu stolov si predstavujem veľmi jednoducho a neprekombinovane – snehobiele obrusy s fialovým behúňom, a k tomu nižšie kvetinové aranžmány, cez ktoré na seba svadobní hostia uvidia a budú sa môcť v pohode rozprávať.

svadba_inspiracia_01_1

Táto fotka to celé začala 🙂 Keď som ju po prvýkrát uvidela, moje srdiečko až podskočilo od radosti, a vedela som, že to je ONA. Fialkové a púdrové ruže obklopené kaskádami zelene mi doslova vzali dych a inšpirovali celé moje ďalšie svadobné plánovanie. A jedna vec je istá, ak sa vydarí presne takto podľa mojich predstáv, moja svadobná kytica sa rozhodne hádzať nebude 🙂

svadba_inspiracia_03_1

Keď som uvidela na blogu Perfect Day túto fotku, vedela som, že Gabiku chcem za našu svadobnú fotografku. Jej fotky majú jedinečnú atmosféru a štýl, ktorý dokonale sedí môjmu vkusu, a navyše to je aj veľmi milá a sympatická baba, preto sa na naše spoločné fotenie už neskutočne teším!

svadba_inspiracia_08_1

S návštevami svadobných salónov som ešte ani nezačala, a rozmýšľam, či už nie je najvyšší čas začať okolo toho stresovať 😀 Svoje vysnívané šaty už som si našla na internete, otázka teraz je, či mi sadnú tak, ako si to predstavujem. Každopádne sa už veľmi teším, ako sa s maminou vyberieme na lov tej pravej róby, v ktorej sa v deň D budem cítiť ako tá najkrajšia žena na svete.

svadba_inspiracia_04_1

Priznám sa, že takéto fialové ruže som naživo ešte nevidela, ale na všetkých fotkách vyzerajú nádherne a naozaj originálne.

svadba_inspiracia_10_1

Krajkové oznámenia sú momentálne veľkým hitom, ale mne sa páčia aj napriek tomu 🙂 V tomto som totiž trošku tvrdohlavá – nezaujíma ma, čo práve „letí“, nezaujímajú ma aktuálne svadobné trendy a hlavne nechcem mať na svadbe to, čo všetci ostatní len preto, že je to momentálne „in“. Takže ženích nebude mať modrý oblek a drevené doplnky, lebo tie sa nám ani jednému vôbec nepáčia, a nevesta bude mať korzetové šaty, hoci tie sú podľa posledných informácií zúfalo „out“ 😀 To ma necháva absolútne chladnou, a budem si aj naďalej vyberať veci, ktoré sa páčia mne a nie nejakej bezmennej mase „trendsetterov“.

svadba_inspiracia_06_1

Toto bola tiež láska na prvý pohľad a láska na prvý pohľad. Že chcem na svojej svadbe cupcake tower som vedela aj vtedy, keď som ešte bola šťastne slobodná a ani som netušila, či sa vôbec voľakedy vydám 😀 Vyzerá to fantasticky, chutí to fantasticky, a najmä s tým nebude žiadna babračka. Ak sa mi niečo naozaj nepáčilo na všetkých svadbách, na ktorých som sa doteraz zúčastnila, tak to bolo nekonečné, nezáživné krájanie poschodovej torty na obrovské kusy, z ktorých si každý párkrát odhryzol a zvyšok putoval do koša. Toľké plytvanie! Tomu som sa chcela za každú cenu vyhnúť a cupcake tower mi poskytla nádhernú a štýlovú alternatívu. Už sa neviem dočkať toho, keď tú našu po prvýkrát uvidím!

svadba_inspiracia_09_1

Macaron tower v pastelových farbách by tiež nebola na zahodenie 🙂 Keďže sa mi však nechce zainvestovať veľké peniaze do stojana, ktorý by som potom už pravdepodobne nikdy nevyužila, budú naše makrónky vystavené v sklenených dózach, z ktorých si každý bude môcť uchmatnúť tú svoju 🙂

Už len pohľad na všetky tieto fotky ma robí neskutočne šťastnou a inšpirovanou, a veľmi sa teším na to, ako sa mi podarí svoje nápady preniesť do reality nášho svadobného dňa. Ako vyzeralo svadobné plánovanie u vás? Kde ste zbierali svoju inšpiráciu a čo bolo najväčšou výzvou?

Fotky: jeden // dva // tri // štyri // päť // šesť // sedem // osem // deväť // desať // jedenásť // dvanásť